Návrh bytu 2+1 v Kadani

Návrh rekonstrukce téměř celého panelákového bytu pro mladou rodinu jsem vypracovala ve dvou variantách, ze kterých jsme vždy vybrali výslednou. Ta se postupně dále zpracovávala do detailů, aby se mohlo začít s realizací co nejdříve. V obou variantách se držíme neutrálního základu bílé s dekorem dřeva, který je doplněn dominantní modrozelenou barvou. Ta se propisuje v návrhu hned ve vstupní chodbě a vytváří tak netradiční dojem z bytu hned při příchodu. Dále se objevuje v obývacím pokoji a v ložnici v podobě čalouněné postele s vyšším čelem, kterou si klienti přáli zachovat. Pro všechny místnosti (kromě dětského pokoje) se zpracovaly dvě varianty.

Zatímco v kuchyni se jednalo hlavně o varianty samotné rozvržení kuchyně, v ostatních místnostech šlo především o hru s materiály a kusy nábytku. V koupelně vyhrála varianta s jemným dekorem obkladů a velkým zrcadlem, který klasickou malinkou panelákovou koupelnu opticky zvětšuje.

Návrh obývacího pokoje a ložnice jsem zpracovala ve dvou variantách, které se vždy prolínaly mezi oběma pokoji. V první variantě šlo o minimalističnější pojetí v podobě prvků v dekoru dřeva a tapety s jemným vzorem v ložnici. V obývacím pokoji už od chodby poutal pohled na jídelní kout s velkým obrazem v čele. Ve druhé variantě jsem navrhla bílé částečné obložení stěn v obou místnostech. Toto profilování lépe vymezí samotné části pokojů a opticky pokoje působí větší. V obývacím pokoji jsem také řešila část stěny pro domácí mazlíčky.

Realizaci si klienti zařizují svépomocí.

Návrh: 2020

Právě v realizaci, předpokládané dokončení jaro 2021.