Týdenní kurz interiérového designu v Miláně

V rámci studia na ČVUT jsem se dostala na týdenní zahraniční kurz interiérového designu v Miláně. Název kurzu zněl: Where interior design meets fashion a konal se na Politechnico de Milano. Cílem naší práce bylo navrhnout typický hotelový pokoj pro módní značku, kterou jsme si ve skupinách zvolili. Většina studentů byla z jiných oborů, proto se skupiny o 5 lidech vytvořily tak, aby tam byl jeden architekt. V naší skupině jsem pro zpracování tématu prosadila české duo Poner.

V první fázi jsme zpracovávali moodboard.  Ta měla vystihnout atmosféru budoucího pokoje, barvy a styl, kterého se v dalších fázích budeme držet. Zajímavostí bylo to, že jsme všechno kromě úplně finálního modelu museli tvořit z věcí, které jsme měli u sebe, popřípadě sehnali někde na ulici. Proto byly naše možnosti značně omezené. Všichni jsme byli ze zahraničí a bydleli většinou jen na místních kolejích/hostelech a airbnb. 

Následovala tvorba “raw” modelu, který měl začít zhmotňovat finální návrh. Opět jsme měli zakázáno kupovat jakékoliv materiály speciálně pro tento projekt. Využívali jsme tedy různé obaly a krabičky od jídla, vršky od pití jako židle, kapesníky a rozstříhané časopisy. Finální model jsme už mohli zpracovat z materiálu z papírnictví a měl být v kvalitě, ve které bychom návrh odprezentovali klientům.

Na odevzdání jsme vypracovávali video, které má navodit atmosféru, odprezentovat značku a hlavně náš návrh.

Další částí odevzdání byla moodboard, rešerše na samotnou značku (to jsme hrubě zpracovávali už první den), finální model a 4 “plachty”, které zachycovaly celý projekt od počátku, přes materiály až po finální výsledek. Byly také výstupem, který nám bude sloužit právě pro prezentaci projektu, protože všechny naše výtvory jsme v Miláně museli nechat.

Celkově byl kurz velmi kreativní a obohacující. V průběhu jsme se byli podívat do showroomu Missoni a Armani a během kurzu jsme měli zajímavé přednášky o materiálech, o prezentaci naší práce klientům a celkovému přístupu k tvorbě konceptu návrhu. Poznala jsem zase trochu jiný přístup k prezentaci klientovi a k celému procesu tvorby. Jako takovou třešničku na dortu považuji pochvalu od samotné vedoucí, která náš výsledek označila za nejlepší.

Kurz jsem absolvovala v rámci studijního programu Athens.

Chcete posílat aktuality z mé tvorby?

Jak často? zhruba 1x za 1-2 měsíce

Co Vám budu zasílat?

  • Přehled nových videí z kanálu Let’s be architects

  • Nové články a projekty z tohoto webu

  • A jako bonus vždy tipy na zajímavé akce a události z architektury a interiérového designu