For Arch a For Garden 2020, Praha

Jako každoročně jsem se i letos vydala na veletrh For Arch v Praze, který je většinou plný zajímavých novinek a inspirace v oblasti architektury. Letošní rok byl veletrh spojen i s For Garden 2020, tak jsem se opravdu těšila. Mé nadšení však skončilo hned při vstupu do první haly. Veletrh byl poloprázný a i když byl spojen s For Garden, rozsahem byl sotva přes polovinu všech hal. Většina vystavených expozic pro mě navíc nebyla tak zajímavá a novinek zde bylo opravdu málo. Veletrh je v termínu 22. 9. – 26. 9. 2020, takže jej ještě můžete navštívit a přesvědčit se na vlastní oči. V pátek by měl navíc proběhnout i nějaký program v rámci For city 2020, na který jsem měla v plánu jít, ale asi ho vynechám a počkám si na další ročník.

Čím méně vystavovatelů, tím větší měli možnost zaujmout a oslovit návštěvníky. Ikdyž téměř nebylo z čeho vybírat, přece jen jsem našla 4 firmy, o kterých bych se ráda zmínila. Počet návštěvníků byl hned první den dopoledne taky velmi malý, ale o to milejší byli všichni zástupci a zástupkyně vystavovaných firem.

Prvním z nich je P.M.H. kteří prezentovali koupelnové radiátory a také sušáky. Kromě klasických designů mají i krásné černé a stylovější varianty vhodné nejen do kopelen, ale i chodeb. Kromě toho mají také krásný katalog. Nevím zda to tak mám jen já, ale strašně ráda si listuju papírovými a pěkně graficky zpracovanými katalogy.

Další tři firmy jsou už spíše z exteriérové sekce – For garden. Krásnou a praktickou podlahu na terasy a okolí bazénů můžete pořídit u GTS dřevosklady. Ti měli pěknou jednoduchou, elegantní a velmi prostornou expozici, ve které jednotlivé dekory krásně vynikly a měly prostor zaujmout.

Předposlední firmou, kterou bych ráda zmínila je UBUD interier. Firma má v sortimentu interiérový, ale i exteriérový nábytek, který má takový specificný osobitý styl.  Samotnou expozici na veletrhu měli až moc podle mě přeplácanou, vypadalo to spíš jakoby složili nábytek z kamionu a nechali ho tak, ale několik kousků se mi opravdu líbilo.

Jako poslední je výrobek od firmy aludřevo, kteří mají řešení pro ty, kteří by měli rádi dřevěnou fasádu, ale vadí jim, jak dřevo stárne a jak je potřeba se o něj starat. Jejich hlinikové profily jsou lehké, ale především bezúdržbové a jejich barva vydrží skoro věčně. Barevné vzory stále rozšiřují a jsou dostupné v několika různých profilech. Věřím, že časem budou mít barvy a vzory ještě realističtější, ale i teď už se dá vybrat.

Věřím, že příští rok už bude situace mnohem lepší a veletrh For Arch bude zase plný novinek a inspirace. Jsem moc zvědavá, zda i For Interior, který proběhne za týden, bude tak poznamenaný aktuální situaci. Článek z něj zde uvidíte hned první den akce, tak si ho nenechte ujít!

Chcete posílat aktuality z mé tvorby?

Jak často? zhruba 1x za 1-2 měsíce

Co Vám budu zasílat?

  • Přehled nových videí z kanálu Let’s be architects

  • Nové články a projekty z tohoto webu

  • A jako bonus vždy tipy na zajímavé akce a události z architektury a interiérového designu

Odebírat komentáře
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x